Staff List - 2022/2023

ADMINISTRATION

Susan Mack-Osborn - Principal

Erikka Verma - Vice Principal

Maggie Fay - Vice Principal


OFFICE STAFF

Terry MacKay - Senior Secretary

Claudia Zomer - General Secretary

Corinne Pittarelli - General Secretary

Caroline Stacey - General Secretary

SERT TEAM

Tracy Fernandez

Denise Johnston

Kelly Hooper

Jaime Gervais

KINDERGARTEN TEAM

K-1 Diane Dawe/Lindsey Dudgeon

K-2 Jessica Baker/Candace Barton

K-3 Hema Hansi/Gagandep Chahal

K-4 Lisa Scarfone/Sheila Carroll

K-5 Stephanie Chryssafis/Amanda Corrigan

K-6 Marianne Regis/Lila Walker


GRADE 1 TEAM

1-1 Naomi Chennells

1-2 Melissa Stewart

1-3 Kim Cain

1-4 Hayley Woszak

1-5 Jennifer Krause

1-6 Chantelle Hinton

GRADE 2 TEAM

2-1 Josh Bradley

2-2 Bronwyn Boyce

2-3 Jessica Cadorin

2-4 Sukhdeep Dhaliwal

2-5 Stacie Medina

GRADE 3 TEAM

3-1 Meghan Edelhofer

3-2 Nakesha Dell

3-3 Heather Glen

3-4 Carolyn Noble

3-5 Jordan Lucas

GRADE 4 TEAM

4-1 Darren Hicks

4-2 Chris Ofiara

4-3 Caitlin Barrie

4-4 Jolieth Allen

45-1 Stefanie Takahashi

GRADE 5 TEAM

5-1 Sheena Mair

5-2 Natalie Charette

5-3 Alyson Bourne

5-4 Kate Cairns


GRADE 6 TEAM

6-1 Karen Reinhart

6-2 Maegan Valeriote

6-3 Stephanie Parisi

6-4 Amy Perkins

GRADE 7 TEAM

7-1 Teddy Anurukem

7-2 Alex Perioris

7-3 Rick Cavaco

GRADE 8 TEAM

8-1 Tony vanVeen

8-2 D'Arcy O'Driscoll

8-3 Chris D'Souza

8-4 Melissa Ingwersen

8-5 Vera Sullivan


VIRTUAL CLASSES

1-1V Monica Wieler

5-1V Cynthia Wieland

5-2V Shruti Chaudhary

7-1V Shannon McDade

7-2V Jonathan Jacobs

SPECIALTY SUBJECTS

Library - Dani Laver

Music - Samantha Beckett

Gym - Todd McNaught

Planning - Brittany Alguire

Science - Kiran Kallah

EAs

Muna Herzallah / Yanni Karvelas

Bradley Lawerence / Meghan Liddle

Rachel Noad / Sabrina Gibson

Kristina Perdomo / Mithila Pieris

Anju Rai / Atiya Riaz

Dale Young / Jenaani Karunakgaren


Caretakers

Head Caretaker - Filomena Tavares

Caretaker - Reynaldo David

Caretaker - July Salvador

Caretaker - Regina Salvador